Sprawdź te oferty:

11 MW
od 1 sty, 2025
12 MW
od 1 sty, 2025
od 1 kwi, 2025
130 MW
od 1 sty, 2025
1,7 MW
od 1 sty, 2024
od 1 kwi, 2023
od 1 paź, 2023
Aktualności

PPA ułatwia uzyskanie kredytu pod budowę OZE

Przedsiębiorcy mogą korzystać z platformy OZEOS w różnych sytuacjach. Platforma wspiera efektywne wyszukiwanie nowego dostawcy energii elektrycznej, pomaga też w uzyskaniu wyższego udziału zielonej energii w zasilaniu firmy, co poprawia wizerunek przedsiębiorstwa w oczach partnerów czy klientów. Większość użytkowników platformy szuka lepszych cen energii, kontraktów gwarantowanych w dłuższym terminie, inni szukają finansowania w bankach dla nowych zielonych źródeł. Kto korzysta z OZEOS?

Platforma OZEOS jest adresowana do większych odbiorców energii, czyli przedsiębiorstw, których zużycie to minimum 1000 MWh rocznie oraz wytwórców, czyli obecnych i przyszłych producentów zielonej energii o zdolności produkcji na tym samym poziomie.

Platforma OZEOS jest adresowana do większych odbiorców energii, czyli przedsiębiorstw, których zużycie to minimum 1000 MWh rocznie oraz wytwórców, czyli obecnych i przyszłych producentów zielonej energii o zdolności produkcji na tym samym poziomie.

Bankowalne kontrakty OZE

  • Co ciekawe i ważne, z naszych usług mogą skorzystać również nowi gracze na rynku produkcji energii- mówi Krzysztof Komosa, wiceprezes OZEOS ds. Operacyjnych. – Mam na myśli następującą sytuację – inwestor ma wszystkie pozwolenia na budowę farmy wiatrowej, szuka finansowania, w takim momencie bank oczekuje, że właściciel farmy przedstawi gwarancje pod kredyt. Idealnym zabezpieczeniem pod finansowanie jest kontrakt PPA, gdzie umowa zostaje podpisana zanim zostanie wybudowana farma. Klient ma pewność, że w przyszłości sprzeda energię za umówioną cenę, że będzie miał z niej konkretny przychód.

Dzięki platformie OZEOS możliwe jest podpisanie umowy PPA nawet z rocznym czy dwuletnim dystansem do rozpoczęcia działania farmy wiatrowej czy fotowoltaicznej, albo innego źródła zielonego prądu. To sytuacja, pozwalająca na długofalowe planowanie. W tym czasie sprzedający energię dokończy budowę, a kupującemu skończy się wcześniej obowiązująca umowa i płynnie zmieni sprzedawcę energii.

OZEOS ogranicza ryzyka dwóch stron umowy

Na rynku energii wciąż panuje niepewność co do przyszłości. OZEOS pośredniczy w zawarciu kontraktów i łączy firmy, ale nie dyktuje cen, dzięki temu każda umowa jest indywidualnie negocjowana między stronami.

  • Dbamy o często niewidoczne szczegóły – uwarunkowania prawne, energetyczne, gwarancje, minimalizujemy ryzyko – mówi Zbigniew Kinal, prezes OZEOS. – Organizujemy to, co dla innych jest energetyczną “czarną magią”.

OZEOS pomaga także w sytuacjach, gdy w trakcie obowiązywania kontraktu cPPA w firmach zachodzą zmiany, które obejmują dostawy energii.

  • Platforma OZEOS pozwala na dynamiczne kontrolowanie dopasowania źródła do potrzeby odbiorcy, gdy na przykład fabryce zachodzą zmiany w zmianowości pracy czy otwarciu nowej hali produkcyjnej – mówi Zbigniew Kinal. – W takiej sytuacji pomożemy w znalezieniu np. większej farmy, zakontraktowaniu innego większego lub mniejszego źródła dostawy energii lub produkującego prąd w innej technologii która to w miksie pokryje jeszcze więcej zapotrzebowania. Energia pozostanie zielona, a właściciel biznesu będzie mógł skupić się na merytorycznej pracy.
PL